4th Round Elmbridge 1st Cctober 2023

Elmbridge

    

29 September 2023

Round 4 Qualifying Results

Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 3 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
15cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
15cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

3.5cc Hydro Class FSR-H (Hydro)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

Keith Burgess
DNS
NO 1
Dave Marles
DNS
BLN 7
Derek Owen
DNS
EG 85
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 3 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
15cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
15cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

7.5cc Hydro Class FSR-H (Hydro)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

Steve Clements
DNS
CWC 4
Luke Burgess
DNS
NO 46
Derek Owen
DNS
EG 85
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 3 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
15cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
15cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

15cc Hydro Class FSR-H (Hydro)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

Derek Owen
DNS
EG 85
Keith Burgess
DNS
NO 1
Tony Jarvis
DNS
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 3 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
15cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
15cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

3.5cc Offshore Class FSR-O (Offshore)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

Dean Lord
DNS
BLN
Thomas Clements
DNS
CWC 449
Luke Burgess
DNS
NO 46
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 3 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
15cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
15cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

7.5cc Offshore Class FSR-O (Offshore)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

Adrian Marshall
DNS
EG 36
Julian Waumsley
DNS
CM 8
Mick Buonaiuto
DNS
BW 29
Les Wall
DNS
EG 66
Dave Marles
DNS
BLN 7
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 3 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
15cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
15cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

15cc Offshore Class FSR-O (Offshore)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

Les Wall
DNS
EG 66
Mick Buonaiuto
DNS
BW 29
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 3 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
15cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
15cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

35cc Offshore Class FSR-O (Offshore)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

Terry Holmes
DNS
Les Wall
DNS
EG 66
Paul Day
DNS
EG91
Werner Bester
DNS
Grahame Morgan
DNS
EG 2
Mike Holiday
DNS
Dave Marles
DNS
BLN 7
Steve Whenham
DNS
CM 155
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 3 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
15cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
15cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

Sport 60 Class FSR-H (Hydro)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

Thomas Clements
DNS
CWC 449
Les Wall
DNS
EG 66
Adrian Marshall
DNS
EG 36
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 3 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
15cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
15cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 
 
bbkRC 2009-3
2000, 2009 bbk Software Ltd
Licensed to Model Power Boat Association Multi Section