3rd Round Elmbridge 18.06.23, Nationals

ClubName

    

18 June 2023

Round 3 Qualifying Results

Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 4 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
15cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

3.5cc Hydro Class FSR-H (Hydro)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

1
Keith Burgess
6/ 90.39
15.07
14.20
NO 1
Derek Owen
DNS
EG 85
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 4 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
15cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

7.5cc Hydro Class FSR-H (Hydro)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

1
Steve Clements
6/ 132.40
22.07
21.41
CWC 4
2
Derek Owen
5/ 81.81
16.36
15.13
EG 85
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 4 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
15cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

3.5cc Offshore Class FSR-O (Offshore)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

1
Luke Burgess
10/ 193.73
19.37
16.23
NO 46
2
Jackson Aykroyd
7/ 204.34
29.19
20.85
Thomas Clements
DNS
CWC 449
Aiden Drake
DNS
Dean Lord
DNS
BLN
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 4 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
15cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

7.5cc Offshore Class FSR-O (Offshore)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

Julian Waumsley
DNS
CM 8
Adrian Marshall
DNS
EG 36
Les Wall
DNS
EG 66
Dave Marles
DNS
BLN 7
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 4 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
15cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

15cc Offshore Class FSR-O (Offshore)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

Mick Buonaiuto
DNS
BW 29
Les Wall
DNS
EG 66
Mark Rice
DNS
EG 88
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 4 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
15cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

35cc Offshore Class FSR-O (Offshore)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

1
Paul Day
29/ 481.01
16.59
14.98
EG91
2
Terry Holmes
29/ 497.33
17.15
15.73
3
James Taylor
28/ 456.94
16.32
14.35
AC 10
4
Neil Ward
7/ 112.79
16.11
15.24
EG 65
Grahame Morgan
DNS
EG 2
Andrew Ackroyd
DNS
Dave Marles
DNS
BLN 7
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 4 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
15cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

Sport 60 Class FSR-H (Hydro)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

1
Adrian Marshall
6/ 165.55
27.59
24.21
EG 36
2
Thomas Clements
6/ 171.82
28.64
20.20
CWC 449
Les Wall
EG 66
Ryan Owen
DNS
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 4 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
15cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 
 
bbkRC 2009-3
2000, 2009 bbk Software Ltd
Licensed to Model Power Boat Association Multi Section