3rd Round Elmbridge 18.06.23, Nationals

ClubName

    

18 June 2023

Round 4 Qualifying Results

Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 3 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
15cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

3.5cc Hydro Class FSR-H (Hydro)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

Keith Burgess
DNS
NO 1
Derek Owen
DNS
EG 85
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 3 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
15cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

7.5cc Hydro Class FSR-H (Hydro)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

Steve Clements
DNS
CWC 4
Derek Owen
DNS
EG 85
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 3 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
15cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

3.5cc Offshore Class FSR-O (Offshore)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

Luke Burgess
DNS
NO 46
Jackson Aykroyd
DNS
Thomas Clements
DNS
CWC 449
Aiden Drake
DNS
Dean Lord
DNS
BLN
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 3 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
15cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

7.5cc Offshore Class FSR-O (Offshore)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

Les Wall
DNS
EG 66
Dave Marles
DNS
BLN 7
Julian Waumsley
DNS
CM 8
Adrian Marshall
DNS
EG 36
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 3 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
15cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

15cc Offshore Class FSR-O (Offshore)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

Mark Rice
DNS
EG 88
Les Wall
DNS
EG 66
Mick Buonaiuto
DNS
BW 29
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 3 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
15cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

35cc Offshore Class FSR-O (Offshore)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

1
Paul Day
23/ 404.06
17.57
15.23
EG91
2
Neil Ward
11/ 180.15
16.38
15.02
EG 65
3
Terry Holmes
9/ 195.59
21.73
19.69
4
James Taylor
4/ 227.63
56.91
15.32
AC 10
Grahame Morgan
DNS
EG 2
Andrew Ackroyd
DNS
Dave Marles
DNS
BLN 7
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 3 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
15cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

Sport 60 Class FSR-H (Hydro)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

1
Thomas Clements
6/ 126.62
21.10
18.77
CWC 449
2
Les Wall
6/ 140.70
23.45
22.10
EG 66
3
Adrian Marshall
6/ 148.32
24.72
20.84
EG 36
Ryan Owen
DNS
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 3 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
15cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 
 
bbkRC 2009-3
2000, 2009 bbk Software Ltd
Licensed to Model Power Boat Association Multi Section