4th Round Elmbridge 23/0723

ClubName

    

22 July 2023

Round 4 Qualifying Results

Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 3 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
15cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

3.5cc Hydro Class FSR-H (Hydro)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

1
Keith Burgess
6/ 76.35
12.73
11.82
NO 1
2
Derek Owen
6/ 167.89
27.98
20.51
EG 85
Martin Fields
DNS
ND 6
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 3 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
15cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

7.5cc Hydro Class FSR-H (Hydro)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

1
Derek Owen
6/ 85.49
14.25
13.76
EG 85
2
Steve Clements
6/ 87.10
14.52
13.73
CWC 4
Martin Fields
DNS
ND 6
Tony Jarvis
DNS
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 3 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
15cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

15cc Hydro Class FSR-H (Hydro)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

Derek Owen
DNS
EG 85
Tony Jarvis
DNS
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 3 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
15cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

3.5cc Offshore Class FSR-O (Offshore)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

1
Aiden Drake
18/ 493.19pL
27.40
22.68
Martin Fields
DNS
ND 6
Dave Clay
DNS
K11
Luke Burgess
DNS
NO 46
Thomas Clements
DNS
CWC 449
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 3 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
15cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

7.5cc Offshore Class FSR-O (Offshore)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

1
James Taylor
27/ 475.85
17.62
15.60
AC 10
2
Les Wall
26/ 483.12
18.58
17.30
EG 66
Julian Waumsley
DNS
CM 8
Adrian Marshall
DNS
EG 36
Mick Buonaiuto
DNS
BW 29
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 3 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
15cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

35cc Offshore Class FSR-O (Offshore)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

1
Tom Sheppard
10/ 154.29
15.43
13.83
2
Mike Holiday
9/ 220.85
24.54
21.47
3
Grahame Morgan
8/ 135.97
17.00
15.52
EG 2
Ben Sheppard
DNS
Les Wall
DNS
EG 66
James Taylor
DNS
AC 10
Martin Morgan - Owen
DNS
Dave Marles
DNS
BLN 7
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 3 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
15cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 

Sport 60 Class FSR-H (Hydro)

Pos

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

National #

Class

1
Les Wall
6/ 135.51
22.59
21.37
EG 66
Thomas Clements
DNS
CWC 449
Adrian Marshall
DNS
EG 36
Martin Morgan - Owen
DNS
Heat Index
 
Heats Round 1 Qualifying
 
Heats Round 2 Qualifying
 
Heats Round 3 Qualifying
 
Overall Qualifying
 
3.5cc Hydro
 
7.5cc Hydro
 
15cc Hydro
 
3.5cc Offshore
 
7.5cc Offshore
 
35cc Offshore
 
Sport 60
 
 
bbkRC 2009-3
2000, 2009 bbk Software Ltd
Licensed to Model Power Boat Association Multi Section